Безсоння: причини та лікування

Безсоння є порушенням сну. Людина після важкого дня відчуває втому, але при цьому ніяк не може заснути. Для вирішення цієї проблеми необхідно виявити причини.

Найбільш поширеною причиною виникнення порушень сну є надмірне емоційне перезбудження, яке відбувається через постійні стресові ситуації. Це пов’язано з тим, що людський мозок неспроможна повністю розслабитися і відпочити, він постійно перебуває у «бойової» готовності, аналізуючи різні ситуації та прокручуючи можливі варіанти рішення.
Другою причиною безсоння є малорухливий спосіб життя (наприклад, при тривалому знаходженні в положенні сидячого). Організм людини влаштований так, що під час руху мозок працює, а сигналом відпочинку стає нерухомість тіла. У цьому випадку мозок не може розрізнити час для роботи чи відпочинку, тому виникають порушення сну.

Третьою причиною може стати щільна вечеря на ніч або вживання міцного чаю, кави, алкогольних напоїв. Дані напої підвищують тонус та активність організму, внаслідок чого людина не може довгий час заснути.

Також причиною можуть бути зовнішні чинники – незручна постіль, задуха у приміщенні, яскраве світло, гучні звуки тощо. У цьому випадку необхідно забезпечити комфорт та спокій, щоб нормалізувати сон.

Як правило, перед сном рекомендується здійснювати прогулянку свіжим повітрям, можна (і навіть потрібно) провітрити приміщення, налаштовувати себе на позитивну хвилю, не завантажувати голову складними питаннями. Розслаблення – це запорука здорового та міцного сну. Багато людей використовують для цього ароматичні олії, приймають гарячу ванну з піною або морською сіллю, прослуховують релаксуючу музику і т.д.

Одним із ефективних народних засобів проти безсоння є відвар із шишок хмелю або насіння кропу (1 столова ложка на 1 склянку гарячої води), випитий за годину до сну. Також рекомендується випити тепле молоко з додаванням меду або чашку зеленого чаю. Добре допомагає змащування скронь лавандовою олією.

admin

Сейчас читают: